GKS II: Ostra wymiana ciosów z Pietrzykowicami

W dzisiejsze popołudnie na stadion w Wieprzu dojechała drużyna Borów Pietrzykowice. Spadkowicz z ligi okręgowej przed meczem był wskazywany jako faworyt spotkania, ale ostatecznie po ciężkim boju swój dorobek punktowy powiększyliśmy o trzy oczka.

Sam mecz na początku zaskoczył frekwencją. Zjawiło się sporo sympatyków GKS-u jak i przyjezdnych co bardzo cieszy. Kibice zgromadzeni na stadionie na pierwszego gola musieli czekać do 49 minuty spotkania. W zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła do niepilnowanego Krzyśka Kupczaka, który nie dał szans strzegącemu bramki przyjezdnych Dawidowi Żydkowi. Po straconym golu drużyna Borów ruszyła do odrabiania strat, ale przez dłuższy czas nie mogła przeforsować naszej defensywy. Sztuka ta gościom udała się w 70 minucie spotkania. Gola wyrównującego dla Pietrzykowic zdobył Gabriel Duraj. Chwilę później po rzucie karnym przegrywaliśmy już 1-2 choć niewiele brakło by Wojtek Barcik uchronił nas przed stratą bramki.

Podrażnieni wynikiem ruszyliśmy do przodu co szybko przyniosło efekty. Pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marcin Byrtek, który wycelował prosto w okienko bramki strzeżonej przez Żydka. 3 minuty później popularny "Boniek" po raz kolejny zdołał wpakować piłkę do siatki. Prowadzenie 3-2 utrzymaliśmy do końca i na dzień dzisiejszy tabela A-klasy żywieckiej wygląda tak:

GKS Radziechowy-Wieprz II - Bory Pietrzykowice 3-2 (0-0)
49' Kupczak (1-0)
70' Duraj (1-1)
72' Michulec (1-2, k)
75' M. Byrtek (2-2)
78' M. Byrtek (3-2)

GKS II: W. Barcik - Ostręga, Zuziak, Art. Dziedzic, Kubieniec, Kozieł, Figura, M. Byrtek, Tracz, Markiel, Kupczak. Trener: Kozieł

Bory: Żydek - Szymik, Gawłowski, Sołtysik, Zoń, Michulec, Wandzel (60' Duraj), Szrajner, Fijak, Pawlus (60' Motyka), Dobija. Trener: Fijak