Zwyciężamy w Czańcu

W meczu wyjazdowym 6 kolejki IV ligi pokonaliśmy dotychczasowego lidera rozgrywek - LKS Czaniec.

Od początku spotkania widać było, że nasza drużyna zapomniała już o środowej wpadce. Pierwsza połowa spotkania przebiegała pod nasze dyktando i kwestią czasu było kiedy zdobędziemy bramkę. Uczynił to w 41 minucie Marcin Dudka płaskim uderzeniem po ziemi z rzutu wolnego. Spory udział przy tym golu miał również bramkarz gospodarzy, który przepuścił piłkę między rękami. Chwilę później, po zagraniu ręką jednego z obrońców, sędzia podyktował rzut karny dla naszej drużyny. Jedenastkę na bramkę zamienił Marcin Byrtek i już do przerwy było wiadome, że tego meczu nie przegramy.

W drugiej połowie mecz się wyrównał. Trwało to do 65 minuty kiedy drugą żółtą kartką ukarany został grający trener gospodarzy – Maciej Żak. Grający w osłabieniu piłkarze Czańca nie mieli już szans na korzystny wynik zaczęli odważniej atakować, ale nie przyniosło to efektu w postaci bramki. W końcówce spotkania po kontrze naszej drużny cieszyliśmy się z 3 bramki, którą strzałem z główki zdobył Łukasz Błasiak. Należy dodać, że spory udział przy tej bramce miał Szymon Byrtek.

Na uwagę zasługuje frekwencja naszych kibiców na meczu. Nikt tego nie liczył, ale było nas sporo:) Dziękujemy za doping i zapraszamy na kolejne mecze. Najbliższy rozegramy już w najbliższą sobotę o godz. 16. Będzie to drugi z rzędu mecz „na szczycie”. Do Radziechów zawita Drzewiarz Jasienica, który zgromadził komplet punktów w tegorocznych rozgrywkach.

LKS Czaniec – GKS Radziechowy-Wieprz 0-3 (0-2)
0:1 Dudka (41')
0:2 M.Byrtek (44', z rzutu karnego)
0:3 Błasiak (90')