17-ta drużyna w lidze

Nie 30, a 32 kolejki ligowe rozegramy w nadchodzącym sezonie. Zarząd Śl.ZPN podjął decyzję o przyznaniu spółce Bytomski Sport prawa gry w IV lidze śląskiej. "Spadkobiercy" Polonii Bytom jako zespół dokooptowany do IV ligi będzie miał obowiązek opłacenia ekwiwalentów sędziowskich na meczach w których występować będzie jako drużyna gości oraz zwrot kosztów dojazdu przeciwników do Bytomia. W składzie Bytomskiego Sportu znajduje się kilku zawodników, którzy w ostatnim sezonie występowali w II lidze więc czekają nas ciekawe spotkania.

Kolejne znaczące zmiany dotyczą przepisów. W nadchodzącym sezonie każdy z trenerów będzie mógł dokonać aż 7 zmian. Przy czym po przerwie meczu jedynie cztery. Oprócz tego zmniejszona do jednego została liczba młodzieżowców muszących przebywać na boisku w rozgrywkach IV ligi. Zarząd Śl. ZPN podjął również decyzję, że w tym sezonie nie będzie obowiązywała zasada, że dwie ostatnie kolejki muszą być rozegrane w tym samym terminie.

Poniżej dostępny jest terminarz na rundę jesienną sezonu 2017/2018. W pierwszej kolejce (12.08) na własnym boisku podejmiemy MKS Lędziny. Już teraz zapraszamy na ten mecz.

TERMINARZ