Trampkarze wygrywają ligę, remis "jedynki", zwycięstwo "dwójki"

Kolejny piłkarski weekend za nami.

Jako pierwsi swój mecz rozegrali trampkarze pokonując na boisku w Wieprzu zespół Smreka Ślemień 5:1! Bramki zdobywali odpowiednio: Paweł Włoch, Maciej Siwek, Szymon Pietraszko, Stefan Jurek oraz Kacper Mika.

To zwycięstwo dało przepustkę młodym zawodnikom do gry w barażu o awans do II ligi wojewódzkiej, ponieważ według naszych informacji poprzedni mecz z Beskidem Gilowice zostanie zweryfikowany jako walkower na korzyść młodej GieKSy. Młodym piłkarzom gratulujemy wygrania ligi!

W szatni po meczu zawodnicy zaskoczyli trenera Patryka prezentem w postaci koszulki Realu Madryt ze swoimi podpisami! Podpytaliśmy samego trenera co czuje:

"Co czuję? Ogromną radość! Nie z tego, że wygraliśmy ligę. Jestem dumny z każdego z tych chłopaków! Wykonali ogromną, fantastyczną pracę, która przełożyła się na ich rozwój! Co dla mnie jest najważniejsze! Teraz przed nami czas radości, później czas jeszcze cięższej pracy, bo mamy swoje cele :) Co do koszulki, to jak już powiedziałem, wolałbym dostać coś z GKS niż Realu :) :) Tym prezentem chłopaki w szatni sprawili że zaniemówiłem, bo nikt nigdy takiej niespodzianki mi nie sprawił :) Dziękuję tutaj drużynie! Ale również podziękowania należą się naszemu kierownikowi, prezesowi i wszystkim innym którzy są związani z tą drużyną! Bardzo dziękuję tutaj całemu zarządowi za zaufanie i danie mi szansy pracy!"

W sobotę o 14 swój mecz rozpoczęli zawodnicy pierwszej drużyny seniorów. Na trudnym terenie w Wilczy dwukrotnie przyszło naszej drużynie gonić wynik. Gospodarze zdobyli pierwszą bramkę już w 4 minucie spotkania. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 1-1 bowiem w 30 minucie meczu trafienie samobójcze zaliczył jeden z zawodników Wilków. W 53 minucie gospodarze po raz kolejny wyszli na prowadzenie, ale remis zapewnił nam Szymon Byrtek, który w ostatniej minucie meczu wykorzystał rzut karny.

Wilki Wilcza - GKS Radziechowy-Wieprz 2-2 (1-1)
1-0 M. Orzeszyna (4')
1-1 D. Boczar (30' sam.)
2-1 M. Wiśniowski (53')
2-2 Sz. Byrtek (90' k.)

GKS: Ł. Byrtek - J. Krasny, A. Widełka, M. Studencki, D. Grabski, P. Pindel, A. Kitka, T. Janik, M. Stasica, K. Śleziak (63' W. Płaza), Sz. Byrtek. Trener: Maciej Mrowiec

Skrót meczu:

W niedzielne popołudnie swój mecz rozegrały rezerwy GKS-u, którzy na własnym stadionie zmierzyli się z Muńcołem Ujsoły. Mimo dogodnych sytuacji nie udało się naszej drużynie zdobyć bramki w pierwszej połowie. Szkoda głównie strzału Michała Rypnia, który zatrzymał się na słupku i próby Wojtka Płazy, który z bliskiej odległości nie zdołał pokonać bramkarza gości. O dziwo mniej sytuacji stworzyliśmy sobie po przerwie, ale piłka dwa razy wylądowała w bramce Ujsół. Autorami goli byli Piotr Barcik i Mateusz Korczyk.

GKS Radziechowy-Wieprz II - Muńcuł Ujsoły 2-0
1-0 P. Barcik (66')
2-0 M. Korczyk (93')

GKS II: A. Rodak - K. Figura, M. Świniański, M. Rypień (75' M. Korczyk), K. Kubieniec, K. Matlak, D. Markiel, J. Łukaszek, P. Barcik (90' D. Syposz), W. Barcik, W. Płaza. Trener: Artur Kitka