Dołącz do naszego klubu!

Cele szkolenia

Marzeniem bodajże każdego młodego chłopca jest gra w pierwszym zespole swojej ukochanej drużyny. Celem numer jeden naszego szkolenia jest umożliwienie adeptom piłki nożnej trenujących na obiektach klubu spełnić to marzenie. Wszystko za sprawą opracowanego przez nas schematu pracy na treningach, który ma za zadanie, by za parę lat zawodnicy zostali wprowadzeni do pierwszego zespołu.

Nadrzędnym celem jest bowiem przygotowanie indywidualne każdego zawodnika klubu. Wiodącą filozofią jest nacisk na wyszkolenie zawodnika w procesie techniki specjalnej, motoryki, koordynacji, zachowań na poszczególnych pozycjach w grach 11 osobowych oraz przygotowanie mentalne, które będzie przydatne w następnych etapach jego piłkarskiej przygody. Podczas pracy szkoleniowej kładziemy akcent na kreatywność, inteligencję piłkarską i inwencję twórczą w rozwiązywaniu „boiskowych” sytuacji. Jednym z naszych haseł jest także wychowanie przez sport. Wpajanie tolerancji, wyrozumiałości i szacunku dla przeciwnika to tylko niektóre cele, które postawione zostały trenerom szkolącym zawodników. Poprzez nakreślony wcześniej wewnętrzny program szkoleniowy klubu, bierzemy udział w różnych rozgrywkach ligowych, turniejach i innych imprezach sportowych. Chcemy propagować wśród młodych podopiecznych zasadę „fair play” i przygotować ich do dalszej drogi w piłkarskiej przygodzie.

Nabory

Gminny Klub Sportowy Radziechowy-Wieprz prowadzi nabory do grup młodzieżowych przez cały rok. Wystarczy skontaktować się z koordynatorem grup młodzieżowych: Patryk Porębski, tel. 510-115-501 lub po prostu przyjść z dzieckiem na trening odpowiedniej grupy i wyrazić chęć wzięcia udziału w projekcie! To, jak będzie wyglądała dalsza przygoda z piłką, zależy już tylko od Twojego dziecka!

Etapy szkolenia w grupach młodzieżowych

Gminny Klub Sportowy Radziechowy-Wieprz ma na celu przygotowanie fundamentu pod wyszkolenie pełnowartościowego zawodnika na potrzeby pierwszego zespołu. Jest to proces długofalowy, oparty na wypracowanym systemie szkolenia, którego wdrożeniem zajmują się wykwalifikowani trenerzy klubu. Jest on podzielony na cztery etapy:

Etap przygotowania wstępnego – orlik E1 – 7-10 lat

Etap przygotowania podstawowego – młodzik D1 – 11-12 lat