Bielszczanie lepsi w testmeczu

W miniony wtorek piłkarze pierwszej drużyny rozegrali trzeci mecz sparingowy w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W spotkaniu z rezerwami Podbeskidzia Bielsko-Biała lepsi o dwie bramki okazali się gospodarze.

Pierwszą bramkę dla rywali zdobył w 51 minucie Patryk Drabik. Niespełna kwadrans później wynik ustalił Michał Studnicki.

W pomeczowej opinii trener Maciej Mrowiec zaznaczył, że główny problem leży z obsadzeniem środka pola: „Próbujemy różnych rozwiązań, ale ta gra się nie klei. Brakuje nam kogoś doświadczonego, ogranego. Bramki straciliśmy frajerskie, ale sam mecz przebiegał jednak pod dyktando Podbeskidzia”.

Odczuwalny w tym momencie jest brak Piotra Pindla i Artura Kitki, których z przygotowań wykluczyły kontuzje. Pozostali zawodnicy trenują cztery razy w tygodniu na hali w Wieprzu i orliku w Radziechowach.

Kolejny sparing rozegramy już w sobotę. Na boisku w Czeladzi zmierzymy się z Sarmacją Będzin. Początek spotkania o godz. 13:30.